725 297 641
koudelkova@homevet.cz

 Česky English
FB

Je Váš miláček nervózní při jízdě autem či hromadnou dopravou?

Stresuje ho ordinace, nebo je vážně nemocný na to, aby byl přepravován?

Jste pracovně vytížení nebo prostě jen nemáte chuť ztrácet čas čekáním v ordinaci?

Nechcete tahat těžké přepravky, uklidňovat vylekané zvířecí kamarády, nejste zcela mobilní?

Novinky

03.01.2019

V ramci kvalitnění naší diagnostiky i v terénu, u nemobilních zvířat a všude tam kde je třeba, jsme pořídil...

27.11.2018

Náhodou jsme při brouzdání na internetu našla článek o veterináři do domu kde jsme byli doporučováni. Potě...

01.11.2018

  Svědivost u psů a koček   Příčin pro svědivost u psa a kočky může být mnoho a Váš ...

28.10.2018

Právě jsme zakoupili z Velké Británie nejlepší přístroj na měření tlaku u psů a koček na světovém trhu! ...

Zobrazit všechny novinky

Co je u HomeVet nového?

03.01.2019

V ramci kvalitnění naší diagnostiky i v terénu, u nemobilních zvířat a všude tam kde je třeba, jsme pořídili nový rentgenový přístroj, se terým uděláme snímky vašeho zvířete i u Vás doma. Jedná se o nejmodernější přímou digitalizaci s vysokým rozlišením. 


27.11.2018

Náhodou jsme při brouzdání na internetu našla článek o veterináři do domu kde jsme byli doporučováni. Potěšilo: https://www.msdvetmanual.com/musculoskeletal-system/myopathies-in-small-animals/feline-hypokalemic-polymyopathy


01.11.2018

 

Svědivost u psů a koček

 

Příčin pro svědivost u psa a kočky může být mnoho a Váš mazlíček by si určitě zasloužil podrobnější vyšetření kůže zaměřené na parazity, bakterie, plísně nebo kvasinky.
Svědění kůže může být projevem jak kožního onemocnění, tak celkové nemoci organismu. 
Vyvolat pruritus u zvířat dokáže například bodnutí hmyzem. Může nastat i v důsledku alergie například na kovy, na určité chemikálie, kosmetiku a materiály, se kterými je Váš mazlíček v přímém kontaktu. Typicky třeba i materál pelíšku, ve kterém spí.
Svěděním pokožky se může projevovat i atopická dermatitida u psa a kočky
Svědivá a podrážděná pokožka může doprovázet opruzeniny, může být i projevem ekzematického onemocnění nebo lupénky. 
Jedním z důvodů svědění pokožky může být i onemocnění svrabem Sarcoptes scabiei, Notoedres cati a Otodeces cynotis  u psa a kočky- není pravda ze svrabem trpí jen venkovní zvířata, nýbrž i ta, která žijí indoor.
Svědění kůže může signalizovat i další onemocnění: poruchy štítné žlázy u psa a kočky, poruchy odtoku žluče, selhání ledvin, kožní lymfom atd.
Veterinární dermatologicke vyšetření to není vyšetření jenom klinických znaků které vidíme okem, ale i celkového organizmu zvířete. Proto  diagnostika příčiny svědění nebo jakekoli jiného dermatologickeho znaku muže byt dlouhotrvajícím (několik týdnů až měsíců nebo let) - jde li o kočičí nebo psí svrab nebo jakoukoliv alergii (potravinová, alergie na bleší štípnutí, atopická dermatitida..). Dermatolog/žka to je veterinární lékař který ví nejenom základní věci ve veterinární dermatologii, ale i jine doktorské specializaci, například veterinární endokrinologii, veterinární gastroenterologii atp, celoživotně se musí vzdělávat, sbírat opravdu hodně informací o živote vašeho mazlíka. A podle toho se řídít dále. Velice důležitou roli při diagnostice a následující léčbě hraje účast majitelů. Samozřejmě s konzultaci a pomocí veterinárního lékaře. Takže přejeme hodně trpělivosti a zdraví vám i vašim zvířátkům. 

 

S pozdravem, veterinární lekařka Homevet Demianová Aleksandra


28.10.2018

Právě jsme zakoupili z Velké Británie nejlepší přístroj na měření tlaku u psů a koček na světovém trhu! U každé kočky nad 5 let věku by mělo být součástí vyšetření i přeměření tlaku a eventuáně i následná terapie, a my jsme si toho vědomi. Měřit tlak v domácích podmínkách je i daleko příjemnější pro kočku a přesnější než na klinice. 


07.08.2018

Vážení klienti, připomínáme, že se na nás můžete obracet i v případě, že se chystáte na dovolenou a chcete individuální hlídání vašich čtyřnohých kamarádů. Navštivte naše stránky www.petholiday.cz a dozvíte se více.  


11.06.2018

Vazeni klienti, dnes 11.6.2018 mamme do 12 hod z technickych duvodu vyply telefon 725297641. Prosim obracejte se na tel veterinární kliniky Jičínská, 777469530ev. mail koudelkova@homevet.cz. Děkuji za pochopení. 


24.05.2018

\r\n Vážení klienti,

\r\n

\r\n za účelem zlepšení našich služeb Vám jsme na naší facebookové stránce veterinární kliniky Jičínská vytvořili anketu, kde můžete hlasovat o prodloužení ordinačních hodin. Sledujte naše facebookové stránky https://www.facebook.com/Veterin%C3%A1rn%C3%AD-klinika-Homevet-Ji%C4%8D%C3%ADnsk%C3%A1-781639218572071/


29.03.2018

Vážení klienti, o Velikonočních svátcích budeme ordinovat v omezené době, a to jen v pátek a sobotu. V nedeli a pondělí nebudeme dělat výjezdy, budeme ale na naší klinice Jičínská 47 Praha 3, a to téměř celý den, 11-20. Volejte kliniku 777 469 530. 


04.01.2018

Poděkování

Vážení klienti,

dovolte nám upřímně poděkovat za přízeň v loňském roce 2017.

Byl to pro nás rok plný změn, kdy jsme pro Vás řešili zázemí -
nové prostory v ulici Jičínská, ale i další modernizace. Navázali jsme spolupráci s prestižní laboratoří Idexx a dalšími specialisty.

I pro tento rok máme velké plány, abychom si i nadále zasloužili Vaši důvěru. Budeme tu pro Vás jako vždy 7 dní v týdnu, budeme za Vámi jezdit domů, vyšetřovat a operovat na klinice za pomoci nových poznatků a špičkových přístrojů, ale především budeme dělat vše pro to, abyste se s námi cítili dobře.

Přejeme Vám i Vašim čtyřnohým kamarádům hodně radosti a pohody v novém roce. Ať se Vám daří a potkáváme se zejména při řešení prevence.

Za celý tým Homevet

MVDr. Marta Kvasňovská Koudelková
majitelka 

 

PS: Chcete s námi být v užším kontaktu? Budeme moc rádi. Připojte se k nám a sledujte nás na facebooku!

 


21.12.2017

Vážení klienti, i o Vánocích pro Vás budeme zajišťovat výjezdy veterináře domů. Pouze dr. Gabal plánuje dovolenou a kapacitně tedy můžeme být lehce omezení.

 

Na veterinární klinice Jičínská pak budeme ordinovat takto: 

24.12. 11-16 hod, 25.12. 11-20 hod, 26.12. 16-18 hod, mezi svatky ordinujeme v klasickem case.

 

Přejeme krásné Vánoce! 


15.11.2017

Mrtvice u psích seniorů

vyskytuje se v případech, kdy dochází k nedostatečnému okysličování části mozku. Výsledkem je poškození příslušné části mozkové tkáně a následně její nedostatečná funkce.

Často dojde k poškození jedné poloviny mozku, druhá zůstane v pořádku. Obrovským rozdílem mezi psem a člověkem je schopnost psa zotavit se z mrtvice. S cílenou léčbou se zvířecí mazlíčci vracejí do běžného života bez dalších následků nebo pouze s menšími až středními deficity.

Psi, kteří překonali mozkovou mrtvici, mají různé příznaky. Nejčastěji nosí hlavu na stranu. To je důsledkem poškození jejich rovnováhy. Chodí do kruhu, nebo při chůzi zakopávají. Také mohou mít nystagmus – stav, kdy oči rychle kmitají ze strany na stranu. Někdy se příznaky mohou zhoršovat a dochází ke kolapsu psa nebo neschopnosti vstát. Příznaky se rozvíjejí rychle a akutní odborná veterinární pomoc je nezbytná.

Jelikož jsou příznaky mrtvice docela specifické, veterinární lékař může většinou stanovit diagnózu na základě celkového klinického vyšetření psa. Je potřeba vyloučit především infekce psů z vnitřního ucha, protože mají stejné klinické příznaky ztráty rovnováhy zvířete.

Zpočátku podáváme zvířeti protizánětlivé injekce. Ty jsou často podávány přímo do žíly ve vysokých dávkách. Pomohou zvířeti v zastavení rozvoje otoku a dalšího poškozování mozku. S léčbou pokračujeme většinou ještě několik dní, což napomáhá snižovat otok mozkové tkáně.

Problémy s rovnováhou a rychlé kmitání očí většinou vymizí v průběhu několika dní od začátku léčby. Nošení hlavy na stranu ale často trvá delší dobu a u některých psů dokonce zůstává navždy.

 

Doporučení

Pokud máte jakékoliv podezření na mrtvici Vašeho psa, ihned kontaktujte veterinárního lékaře a pomůže Vám nejbližší veterinární klinika. 

Článek byl převzat ze stránek Veternární kliniky Vethope (www.vethope.cz) 
 

 

 

 

 

 


09.11.2017

Naše téma „Stárnutí psa“, které zajímá řadu chovatelů psů jsme podpořili rozhovorem s pražskou veterinářkou. Pokud i pro vás je toto téma osobní, přečtěte si zajímavé odpovědi. Na naše otázky odpovídala paní veterinářka MVDr. Marta Koudelková.


Mezi projevy stárnutí patří nižší ochota k pohybu, někdy i nástup kulhání nebo obtížnějšího ranního vstávání, úbytek svalové hmoty, šedý zákal čočky, změna pigmentace srsti, ev. i zadýchávání a další problémy související někdy se zhoršeným zdravotním stavem u starých jedinců, příp. i močová inkontinence. Nastávají i změny funkce mozku, i u psů se může projevit demence nebo agresivnější chování.

 Starší psi všeobecně více odpočívají a začínají preferovat kratší procházky, přestávají aportovat a více hodin denně prospí. 

 Jelikož na naší klinice klademe velký důraz na prevenci, která je bohužel u veterinářů stále ještě dost podceňovaná, tvoří staří pacienti až 50% veškerých případů. Již od věku 6 let psům pravidelně odebíráme krev na kompletní vyšetření tak aby veškeré případné zdravotní problémy byly odhaleny včas, kontrolujeme hladinu štítné žlázy, domlouváme s majiteli ultrazvuk dutiny břišní a v indikovaných případech i kardiologické vyšetření, standardem je i rozbor moči minimálně dvakrát ročně.  

 Nejčastěji řešíme chronické selhání ledvin, sníženou funkci štítné žlázy a zhoršenou funkci jater. Dále ve vyšším věku klademe důraz na zdravé dásně a zuby psa a výše zmíněné kardiologické vyšetření které přímo u nás provádí veterinární kardiolog specialista. V neposlední řadě u starších pacientů řešíme i artrotické stavy a onkologii, poruchy nervů... Problémů u psů ve vyšším věku je více a dá se říct, že mohou postihnout jakoukoliv orgánovou soustavu.

 

 celý článek si můžete přečíst na níže uvedeném linku


09.11.2017

http://zena-in.cz/clanek/starnuti-psa-jak-to-vidi-odbornik


03.07.2017

Vážení klienti v době od 3.7. do 9.7.2017 nevyjíždíme až domu z důvodu dovolené. V případě nutosti se můžete obracet na naši kliniku ul. Jičínská Praha 3 a to po-pá 8-11 15-22, so-ne 11-22, tel 777469530. Děkujeme za pochopení.


03.01.2017

Nastává doba, kdy budou Vaši mazlíčci opět ve zvýšeném riziku nákazy psincovým kašlem - infekčním onemocněním horních cest dýchacích. Doporučujeme preventivně psa naočkovat proti tomuto onemocnění. Tento týden jsme pro Vás proto přichystali akci - sleva 50% procent na očkování. Běžná cena je 500 Kč, do 6.1.2017 očkujeme za 250 Kč. 


11.11.2016

Onemocnění jater u koček

 Játra jsou nepostradatelný orgán v lidském i zvířecím organismu. Jsou jakousi centrální laboratoří a továrnou celého těla.

 

 Onemocnění jater u koček je celá řada, a ne vždy dokážeme přesně určit, co bylo příčinou. V tomto ohledu je velmi důležitá i role samotného majitele, který své zvířátko pravidelně pozoruje a registruje každou změnu zdravotního stavu.

 Mezi nejčastější klinické příznaky onemocnění jater patří zvracení, průjem, bledé nebo žluté sliznice, žluté zbarvení bělma a vnitřní strany boltců, nechutenství, hubnutí kočky apod.

 Kočky jako masožravci jsou velmi náročné na příjem bílkovin v potravě a i krátké nechutenství trvající pár dní může způsobit výrazné ukládání tuku v jaterní tkáni a jaterní poškození. Proto by majitelé neměli brát delší nechutenství u koček na lehkou váhu a vždy vyhledat veterináře.

 A co Vás bude u veterináře čekat? Mezi základní způsoby, jak zhodnotit funkci a strukturu jater patří vyšetření krve u koček (hematologické a biochemické) a vyšetření kočky ultrazvukem. V těchto vyšetřeních se neomezujeme pouze na kontrolu jater, ale zhodnotíme i činnost dalších orgánů – zejména ledvin a štítné žlázy. Výsledkem je tedy celkový screening, který může odhalit i počínající problémy, které se ještě v chování zvířete nijak neprojevily a umožňuje nám je tak účinně řešit.

 Terapie onemocnění jater spočívá zejména v aplikaci preparátů na podporu regenerace jater a krmení speciálními veterinárními dietami. Tyto diety mohou být buď komerční granule, nebo vařené krmení dle speciálně sestavených receptur přímo pro Vaši kočku.

Ordinací, kde by byli veterináři schopni sestavit takovou jaterní dietu kočce na míru není mnoho, ale naše ordinace sestavení receptů individuálně dle potřeb a nemocí psů a koček dělá již rutinně. 


11.11.2016

Vážení klienti, tuto neděli bohužel naši veterinární lékaři neordinují na výjezdové službě kvůli nemoci. Můžete za námi však dojet na naší veterinární kliniku (Jičínská 47 Praha 3) v čase 11-22. Děkujeme za pochopení. 


20.10.2016

Na území hlavního města Prahy byl potvrzen výskyt viru kočičí panleukopenie. Jedinou prevencí je očkování kočky.
Panleukopenie je virové vysoce nakažlivé onemocnění, virus je velmi odolný a je možné jej na své zvíře přenést i nepřímo prostřednictvím například kontaminovaného oblečení nebo předmětů. Infekce se projevuje nechutenstvím, kočka má průjem s příměsí krve, snížením obranyschopnosti organismu. Onemocnění lze léčit pouze prostřednictvím rychlé podpůrné terapie, bohužel i tak uhyne spousta nakažených koček. Koťata, která nejsou potracena a narodí se kočce, která panleukopenii prodělala během březosti, mívají doživotní následky v podobě poškození mozku.
Očkování koček proti panleukopenii je běžně dostupné a dokáže kočku ochránit až po dobu tří let, záleží na druhu vybrané vakcíny.


27.09.2016

 Změny ve službách doktorů :

 Paní doktorka Ilona Prachařová se připravuje na mateřskou dovolenou a do 15.10.2016 slouží pouze na naší veterinární klinice v ul. Jičínská, obvykle dopolední směny. Máme proto nového pomocníka, pana doktora Gabala.  


08.07.2016

Vážení klienti, od 22.7.2016 opět zavádíme ordinační časy výjezdů i během víkendu, abychom Vám byli ještě lépe k dispozici. Pro výjezdy během víkendu a svátků platí víkendový příplatek 300 Kč.


08.07.2016

Vážení klienti,

upozorňujeme na termín hromadného očkování psů a koček v obci Zlatá příští neděli 17.7.2016 v době od 16cti hodin. Těšíme se na Vás a Vaše zvířecí kamarády.


08.07.2016

 Pravidelná preventivní akce Bašť!

  Další z cyklu pravidelného veterinárního ošetření v areálu  kynologie Bašť se uskuteční ve čtvrtek 14.7.2016 v čase 17-19 hodin. Na místě bude možnost vakcinace Vašeho mazlíčka, zakoupení odčervení, čipování, preventivní úkony, prohlídka zubů a zubního kamene u psů, poradna apod. Těšíme se na Vás s kolegyní MVDr. Dianou Halászovou. 


19.06.2016

 Chystáme pro Vás novou veterinární kliniku!

Od léta 2016 budeme otvírat novou veterinární kliniku v Praze 3 v ul. Jičínská, v blízkosti Olšanského náměstí a Flory. Ta nahradí naši dosavadní kliniku Novovysočanská, kde ukončujeme za Veterinární klinika Novovysočanská s.r.o. svojí činnost. Bude zachavaná široká otevírací doba a zajistili jsme pro Vás parkovácí místa.  Těšíme se na Vás, více info zde nebo na 777469530. 


 Pravidelná preventivní akce Bašť!

 

 

  Další z cyklu pravidelného veterinárního ošetření v areálu  kynologie Bašť se uskuteční toto úterý 28.6. v čase 18-19 hodin. Na místě bude možnost vakcinace Vašeho mazlíčka, zakoupení odčervení, čipování, preventivní úkony, prohlídka zubů a zubního kamene u psů, poradna apod. Těšíme se na Vás s kolegyní MVDr. Dianou Halászovou. 


14.04.2016

Vážení klienti,

upozorňujeme na termíny hromadného očkování v těchto místech a dnech:

NEHVIZDY - 27.4.2016 - od 17 do 19 hod

HOROUŠANY A HOROUŠÁNKY - 8.5.2016 - od 17 do 19 hod


14.04.2016

Vážení klienti,

oznamujeme, že v následujících dnech měsíce května budeme na dovolené a naše služby tímto nebudou k dispozici:

2.5. až 8.5.2016

13.5. až 22.5.2016.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení.


11.04.2016

Akce na kočičí pipety Broadline!

Při nákupu pipet do konce dubna 2016 nyní s 50% slevou.


15.01.2016

Vážení klienti, díky mírné zimě v poslední době řešíme mnoho případů výskytu blech na zvířecích pacientech. Nezapomeňte proto preventivně ošetřovat zvířátka účinným antiparazitárním přípravkem a nedejte blechám šanci sdílet s Vámi společnou domácnost.


10.01.2016

Začali jsme zdarma pomáhat kočkám z kočičího domova Sluníčko, z.s. při léčbě jejich zdravotních komplikací kmenovými buňkami. Do projektu je zapojeno Medicínské centrum Praha Avecell, kterému moc děkujeme za poskytnutí buněk.

Zatím byla ošetřena Márinka - kočička, kterou trápí chronická rýma. Po první aplikaci zdá, že rýma ustupuje.

Dalším ošetřeným je kocourek Vítek. Vítka trápí bolestivé záchvaty v místě, kde mu byla amputována končetina.

Tyto záchvaty má vícekrát denně, někdy i celé hodiny dokola.
Neúčinkují už žádné léky proti bolesti, skončil na Tramalu a už ani ten moc neúčinkuje. Zkoušely se i léky a epilepsii, krev byla vyšetřována několikrát a absolvoval postupně veteriny v Roudnici n.L., v Litoměřicích, Vetcentrum, AAvet , kliniku MVDr. Herčíka, kde byla rána reoperována a MVDr. Maradu. Záchvaty jsou od amputace nožičky, od června 2014.

Prosím, držte palce, aby záchvaty u Vítka po ošetření kmenovkami přestaly. Moc si to přejeme.


Zároveň bychom rádi podpořili Kočičí domov Sluníčko a jeho úžasné majitele Milanu a Stanislava Petráskovy, kteří se o kočičky tak vzorně starají. 
Pro bližší informace na stránky www.kocicidomovslunicko.cz


07.08.2015

 Vážení klienti, v době od 29.8. do 12.9. plánuji dovolenou. Ordinovat a jezdit za pacienty bude paní doktorka MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková. Objednávat se můžete na našem tel. čísle, které již znáte.


12.07.2015

 Vážení klienti, na stránkách internetové televize Stream.cz v průběhu července běží nový pořad o výchově psa s psí koučkou Kristýnou Sedlákovou. Můžete se v něm dozvědět mnoho užitečných rad. V jedné se pizodě budu účinkovat a podávat rady ohledně správného krmení psa. Odkaz na pořad najdete na našem facebooku.


17.04.2015

Přinášíme Vám jedinečné vyšetření jako jedni z mála veterinárních lékařů!

 

Věděli jste, že ne všechna očkování je nutné provádět každoročně? Některé vakcíny drží hladinu protilátekv krvi i 3 roky.

Pokud je pejsek starší a byl již několikrát v životě očkovaný, lze vyšetřit krev na přítomnost a množství protilátek, a pokud jich bude mít váš pes dostatečné množství, nemusí se proti těmto nemocím očkovat.

 

Jediné nemoci, které se očkovat opravdu musí stále, jsou nemoci vzteklina a leptospiroza. U leptospirozy se nově doporučuje revakcinace každých 6 měsíců (nemoc se v poslední době znovu častěji objevuje).

U nás si můžete nechat pejska zkontrolovat - vyšetřit krev na hladinu postvakcinačních protilátek a omezit mnohdy zbytečně časté vakcinování. Cena testu je 800 Kč.


08.04.2015

Pár slov o nebezpečném parazitovi - klíštěti

Klíště patří mezi ektoparazitární roztoče, kteří se živí cizopasně na nejrůznějších druzích savců a ptáků. Z hlediska odborné klasifikace lze rozlišit dvě základní čeledi klíšťat – tzv. měkká klíšťata, jež se vyskytují převážně v oblastech teplých klimatických podmínek a na těle hostitele cizopasí v řádu několika hodin, a tzv. tvrdá klíšťata, která jsou více rozšířená a na těle hostitele mohou cizopasit v řádu několika dnů. V České republice i celé středoevropské oblasti je nejrozšířenějším druhem klíště obecné (lat. Ixodes ricinus). Hlavní nebezpečí klíšťat představují různá infekční či kožní onemocnění, která přenášejí. Mezi nejzávažnější patří především lymská borelióza, klíšťová encefalitida, ehrlichióza, anaplamóza či babesióza, z kožních onemocnění se mohou objevit zánětlivé ekzémy nebo alergické reakce.

Životní cyklus klíštěte zahrnuje tři základní vývojová stadia – larva, nymfa, dospělec. Jednotlivá stádia postihují různé druhy živočichů, přičemž platí, že všechna se živí krví svého hostitele. Larvy klíšťat parazitují především na drobných savcích (zejména hlodavci), podobně jako nymfy, které postihují například ptáky či ježky. Dospělci klíštěte již cizopasí na větších savcích, napadají například vysokou zvěř, psy, kočky. Klíště prochází jednotlivými vývojovými stádii 2-4 roky.

Léčba a prevence

Při nálezu klíštěte je nutné jej neprodleně odstranit. Včasné odstranění klíštěte snižuje riziko přenosu infekčního onemocnění. Napadené místo je třeba dezinfikovat jodovými přípravky (př. Betadine) nebo jinou dezinfekcí. Nedoporučuje se natírání klíštěte různými mastmi, lihem a podobnými prostředky, které klíště usmrtí, neboť zvyšují možnost infekční nákazy. K odstranění klíštěte je vhodné užívat pinzety či speciální háčky (lze zakoupit u nás na klinice) a krouživými pohyby jej ze srsti zvířete vykroutit . Klíště je nutné odstranit celé a živé, aby se zamezilo vyvržení obsahu trávicího ústrojí klíštěte do krevního oběhu hostitele a minimalizovala se pravděpodobnost přenosu infekční nákazy. Po odstranění klíštěte je nutné postižené místo znovu řádně dezinfikovat.

Základním preventivním opatřením je eliminace možnosti napadení zvířete klíštětem. Využít lze různých antiparazitárních (obojek, sprej, spot-on roztoky) či repelentních přípravků pro psy a kočky, které je vhodné aplikovat v pravidelných intervalech tak, aby jejich účinnost pokryla pokud možno celé aktivní období klíšťat. Zároveň je nutné minimalizovat pobyt v rizikových oblastech. Ohniska výskytu klíšťat představují zejména lesní a luční porosty, místa s hustým křovinovým a bylinným porostem. Napadení hrozí především v aktivním obdobím klíšťat, které probíhá zejména v měsících březen až listopad, s kulminací v letních měsících. Po každém pobytu v místech výskytu klíšťat by měla následovat důkladná prohlídka srsti zvířete. K přichycení klíštěte může dojít i po několika hodinách, proto je vhodné prohlídku opakovat.

Účinnou ochranu proti rozvoji infekčního onemocnění představuje také vakcinace zvířete. V současnosti existují vakcinační preparáty proti vzniku Lymské boreliózy. Cena jedné vakcíny se pohybuje okolo 500 Kč. První očkování je nutné provést dvakrát, další vakcíny stačí aplikovat vždy jednou ročně. Vakcinaci proti onemocnění nebo konzultaci si u nás můžete objednat.


23.03.2015

Přestěhovali jsme se, abychom to měli blíže ke klientům z celé Prahy. Proto nyní vyjíždíme z ul. Perucká na Praze 2, a pro Prahu východ stále platí veterinární výjezd z Jiren
V oblíbené původní lokalitě Prahy 8 zůstává cena za veterinární dojezd až k Vám domů kolem 100 Kč. Doufáme, že tyto novinky pro Vás budou přínosem.

 


23.03.2015

Přinášíme Vám článek o nebezpečném onemocnění Dirofilarióza.

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA ONEMOCNĚNÍ

            Srdeční červivost (Dirofilarióza) je druh endoparazitárního kardiovaskulárního onemocnění, jež postihuje převážně psy, příp. kočky. Původcem onemocnění je hlístice rodu Dirofilaria, v českém prostředí známá jako vlasovec psí (lat. Dirofilaria immitis). Původem tito parazité pocházejí z oblastí jižních pásem (Jižní Amerika, Asie, Jižní Evropa), v posledních letech se však dostávají i do středoevropských oblastí s mírným klimatem, včetně České republiky. Ohnisko nákazy se posouvá zejména z jihovýchodních částí Evropy (Srbsko, Rumunsko, Maďarsko) do střední Evropy. Rychlost šíření původců nemoci dosahuje až 200 kilometrů za rok směrem k našim hranicím. Dirofilarióza představuje zoonotické onemocnění neboli infekci, jež se přenáší ze zvířat na lidi. V případě nákazy u člověka dochází k poškození očí, plic nebo varlat v důsledku přítomnosti larev v organismu.

            Vlasovec parazituje v krevním oběhu hostitele a postihuje zejména cévy a plicní artérie, v pozdějších stádiích pak pravou předsíň a komoru srdeční, případně dolní dutou žílu. V těle hlavního hostitele může cizopasit až několik let. Přenašečem onemocnění je druh komára, který se dříve na našem území nevyskytoval, ale nyní se v důsledku globálního oteplování aklimatizoval na zdejší klimatické podmínky. Larvy hlístice se v organismu komára během několika týdnů vyvíjejí v infekční larvy, jež se do těla hlavního hostitele (psa) dostávají bodnutím a sekretem slinných žláz. Onemocnění má za následek trvalé poškození srdce, selhávání důležitých orgánů (zejména plic, ledvin a jater) a v krajním případě i smrt.

SYMPTOMY A DIAGNOSTIKA

            V raných stádiích onemocnění se příznaky onemocnění neprojevují takřka vůbec. Klinické příznaky postupujícího onemocnění se projeví nejdříve u psů fyzicky aktivních, nebo u psů, kteří trpí jiným druhem onemocnění. K prvotním příznakům může patřit mírný, avšak delší dobu trvající kašel, dechové obtíže, únava, vyčerpanost po mírné fyzické námaze, snížená chuť k jídlu či ztráta tělesné hmotnosti. S vývojem onemocnění může docházet k selhávání srdce či otoku břicha v důsledku koncentrace přebytečných tekutin v břišní dutině. Závažnost onemocnění závisí na množství dospělců vlasovce v těle hostitele. Pokud není onemocnění léčeno, počet cizopasníků rychle roste a dosahuje populace až několik stovek. Dochází k ucpávání cév a narušení krevního oběhu uvnitř srdce, což vede ke kardiovaskulárnímu kolapsu psa. V takovém případě se náhle objevuje velmi ztížené dýchání, bledost sliznic nebo obsah tmavé krve v moči. Bez okamžitého chirurgického zákroku a uvolnění průtoku krve dochází u zvířete ke smrti.

            Onemocnění lze diagnostikovat na základě kardiologického vyšetření a rentgenového a ultrazvukového snímkování srdce zvířete. Tyto metody odhalí přítomnost dospělců v organismu zvířete, pro odhalení infekčních larev v krevním oběhu lze použít standardní veterinární laboratorní vyšetření krve. Na našem pracovišti je možné diagnostické vyšetření také realizovat. Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat - HOMEVET, veterinář domů (725 297 641).

           

LÉČBA A PREVENCE

            Základním předpokladem je včasná diagnostika veterinářem a adekvátní terapie. Cílem terapie diagnostikovaného onemocnění je odstranit z těla zvířete dospělce parazita a následně i infekční larvy, které cirkulují v krevním oběhu. K léčbě se používají dostupná anthelmintika. K odstranění dospělců se užívá melarsamin, následuje terapie namířená na odstranění infekčních larev aplikací přípravků s účinnou látkou selamectinu (př. Stronghold spot-on), ivermectinu (př. Sentinel), levamizolu (př. Codiverm) nebo mibelmycinoximu (př. Milbemax, Advocate spot-on). Důležitou součástí terapie je prevence ucpání cév uhynulými parazity za použití vhodných léčiv. V průběhu léčby je rovněž nutné omezit jakoukoliv fyzickou aktivitu zvířete na minimum. Platí, že v ranějších fázích onemocnění je prognóza příznivá, v pokročilejším stadiu onemocnění již hrozí možnost dalších komplikací zdravotního stavu pacienta, selhávání ledvin a krevního oběhu. Léčba a diagnostika onemocnění Dirofilarioza jsou finančně velmi náročné a mohou trvat několik měsíců (až 12 měsíců).

            Minimalizace výskytu onemocnění spočívá v důsledné prevenci a kontrole. V případě cestování a pobytu v endemických oblastech a oblastech s vysokým výskytem komárů je důležitá preventivní léčba. K prevenci lze využít přípravku Stronghold ve formě spot-on roztoku, aplikovaného v měsíčních intervalech po celou dobu pobytu, popř. aktivního období komárů. Doporučuje se rovněž každých 12 měsíců provádět krevní testy na přítomnost parazitů v organismu zvířete. Psy je dále vhodné chránit pomocí antiparazitárních sprejů a repelentních přípravků pro zvířata.

            K předejití výskytu onemocnění u zvířete doporučujeme vedle použití účinných ektoparazitik také aplikaci tabletek Milbemycinu, a to opakovaně po dobu pobytu v jižních oblastech každé 3-4 týdny. Závažné onemocnění, které představuje hrozbu pro Vás i Vašeho zvířecího miláčka, nelze podceňovat. Proto neváhejte a objednejte si doporučené preparáty, případně veterinární konzultaci u nás včas.


10.01.2015

Drazí klienti, 

v době od 26.1.-1.2. 2015 budu mít dovolenou. Ordinovat za mne bude záskok v podobě jiné mobilní veterinární lékařky. Můžete ji v této době kontaktovat na stejném tel. čísle 725297641, popř. se s ní domluvit na objednání ke mně po dovolené. Děkuji za pochopení


19.11.2014

Od chystáme velké novinky. Chystáme se rozšířit "tým" o novou veterinární lékařku, abychom Vám byli ještě častěji a rychleji k dispozici, a mnoho dalších inovací. Sledujte stránku www.homevet.cz a brzy se dozvíte více.


06.10.2014

Vazeni klienti, od nového roku dojde k výměně cestovních pasů a jejich zdražení. Jedná se o nařízení Komory veterinárních lékařů ČR. Stávající pasy vydané do 1.1.2015 budou platit nadále. Proto pokud budete chtít vydat pas za cenu 250 Kč, objednejte se do konce roku. Do konce roku navíc platí akce - při čipování zvířete vystavení pasu zdarma. 


12.08.2014

Drazí klienti, 

v době od 19.-23.8. budu mít dovolenou. Ordinovat za mne bude záskok v podobě jiné mobilní veterinární lékařky. Můžete ji v této době kontaktovat na stejném tel. čísle 725297641, popř. se s ní domluvit na objednání ke mně po dovolené. Děkuji za pochopení 


06.08.2014

 

www.petholiday.cz

Vencime, hlidame a pecujeme o vase pejsky a kocicky.

 

Odjizdite na dovolenou? Jste dlouho v praci? Chcete doprat svému mazlickovi vice pohybu? Mate problematického milacka?

 

Vyuzijte naší komplexni individualni peci v Praze, Uvalech a okoli.

 

Hlídání ve vaší či naší domácnosti.

Pece o nemocna zviratka

Trenink, vycvik a prevychova

Prevoz mazlicku

Kosmeticke a relaxacni služby

 

Zkuseny a nadseny tym, dostupne ceny. U nás to bude vaše mazlíčky bavit!!


17.07.2014

10 nejčastějších chovatelských mýtů

 

        1)„Kastrace je proti přírodě!“

A zabíjet koťata proti přírodě není?

 

       2) „Čistit zuby i kočce je nesmysl, natož jí to učit už od koťátka!“

Jedním z nejčastějších a nejbolestivějších problémů, se kterými se setkáváme u starých koček, jsou záněty dásní a špatný stav zubů. Zkuste i své kočce čistit zuby. Alespoň dvakrát týdně.

 

       3) „Fena by měla mít alespoň jednou za život štěňata!“

Frekvence výskytu zánětů dělohy a rakoviny mléčné žlázy je stejná u fen matek jako u těch, co štěňata nikdy neměly. Pokud štěňátka nechcete z chovatelských důvodů, je nejlepší prevencí kastrace hned po prvním hárání.

 

       4) „Chci svému pejskovi dopřát, tak mu kupuji kvalitní granule a ty vylepšuji masem!“

V tom případě se z kvalitních granulí stávají nekvalitní, protože tak významně narušujete (původně v granulích vyvážený) poměr živin.

 

       5) „Zvíře je staré a léčba se už nevyplatí!“

Stáří není diagnóza!

 

       6) „Na odstranění zubního kamene jsou nejlepší kosti!“

Kosti raději nikdy! Ani na zubní kámen!

 

       7) „Jsem těhotná, kočka musí pryč!“

Několik argumentů, proč se nebát: většina žen má proti toxoplazmóze již protilátky, tudíž je chráněná.  Oocysty kočka vylučuje jen při svém prvním nakažení. Tyto cysty se stávají infekčními až druhý den. Zachůdek by měla tedy čistit jiná osoba každý den! Při dodržování základních hygienických návyků je přenos nereálný.

 

       8) „Ať si Alík tu ránu líže, psí sliny jsou léčivé!“

A co bakterie z psí tlamy, které naopak léčbu ran komplikují a prodlužují?

 

       9) „Musím si nechat naočkovat kočku proti vzteklině, je to přeci povinnost!“

Ze zákona se kočky proti vzteklině očkovat nemusí. Pokud žijí pouze v bytě, je očkování proti vzteklině spíše kontraproduktivní (některé statistiky dokazují vyšší výskyt postinjekčního sarkomu a nedostatečnosti ledvin právě u koček očkovaných proti vzteklině). Chystáte – li se ale cestovat s kočkou do zahraničí, nebo je kočka venkovní, potom je vakcína nezbytná. 

 

      10) „Než půjdu k veterináři, zkusím zatím Ibalgin nebo Paralen!“

Některé lidské léky, navíc často laicky dávkované, jsou pro zvířata velmi nebezpečné.

 

Text: MVDr. Marta Koudelková, veterinář až k Vám domů

Foto: www.arizonadogandcatdentistry.com, www.visualphotos.com, www.squidoo.com, www.petside.com


24.06.2014

 Chystáte se se zvířátkem cestovat do zahraničí? 

 

 Do konce roku 2014 si můžete nechat vystavit potřebný cestovní europas za bezkonkurenční cenu 170 Kč (běžná cena na ostatních pracovištích 250 - 300 Kč)! Navíc ke každému čipování pro velký zájem prodlužujeme akci - vystavení pasu zdarma!

 V zahraničí, hlavně na Jihu, musí majitelé počítat také se zvýšeným rizikem výskytu parazitů a nemocí, které u nás neznáme. Informujte se u nás o potřebné antiparazitární ochraně před takovou cestou. 

 

  


11.03.2014

 Moc děkuji týmu výborné veterinární nemocnice v Českém Brodě, že mi umožňuje zůčastnit se každou středu vyšetřování pacientů a naučit se nejnovějším diagnostickým a terapeutickým postupům přímo se specialisty! Pro mne je to skvělá praxe a mám důvěru referovat tam mé složitější případy! http://www.vetnem.cz


16.02.2014

Díky nově zakoupené Woodově lampě můžeme rychleji a přesněji diagnostikovat plísňová onemocnění kůže u Vašich mazlíčků. Má -li Vaše zvířátko problémy se srstí a kůží, neváhejte se na nás obrátit. 


23.12.2013

HomeVet přeje moc krásné Vánoce všem! Hodně pohody, lásky a hlavně zdraví všem mazlíčkům a jejich majitelům!!!

 


19.12.2013

Ve středu jsem kastrovala pejska Prince, který hledá nový domov pomocí Občanského sdružení Místo. Naprosto miloučkej kamarád, kdybych sama neměla už dva hafany, tak bych si ho snad nechala. Můžete podpořit útulek na adrese:

http://www.utuleknovapaka.estranky.cz/

 


06.12.2013

Pro nemoc neordinuji 6.12.-9.12., v případě dotazů volejte, poradím Vám na koho se máte ve Vašem okolí obracet.


04.12.2013

Pomozte s námi opuštěným psům v ulicích Brazílie!

 Také se připojujeme a posíláme do Brazílie léky a odčervovací tablety.

 Z dopisu Brazilky, žijící v ČR:

  "Žijeme v zemi pejskařu. To neznamená, že tu nemáme utulky, že nejsou u nás opuštění psi, ale stale se psi u nás mají dobře. Naši psi jsou furt s námi, dokonce několik z nich se stavlo i "kulturními" psy protože smí i do kina, v hospodě maji obvykle misku s vodou, do resturace taky smí a co pak říct o milionu ceských občanů, kteří misto koupit štěnátko je adoptujou. Bohužel to samé se neděje v mnoha zemích na světě. Na příklad, v Brazilíi je jich cca 10 milionů pouličních koček a 20 milionů psů. Na takový počet je brazilců málo a nestačí tolika zviřatům pomáhat. To je země, kde jsem se narodila a kde jsem vyrostla. Proto jsem vybrala někoho mezi svych znamích kdo děla dobrovolnik na pomoc psu. Jeji jmeno je Marta Pires a pomuže jak zvladne. Přeji si s pomocí mych kamaradu sbírat co nejvic "medikamentu" a je darovat na koncem roku když poletime do Brazilíe. Prosím abyste s k nam - ke mně i k Hana Šimková - připojili. Darujte brazilskům pouličním psům třeba tablety na odčervení či jiné léky, které můžeme převézt a to do 20.12. nám můžete předávat svoji pomoc pro pouliční pejsky, kterou odvezeme do Brazilie. Ideálně tablety na odčervení či jiné medikamenty pro zvířata. MARTA ma doma 16psu a dal zachranuje."


31.10.2013

Vzděláváme se! Na podzim 2013 jsme navštívili seminář Pruritický pacient, který nám pomohl se lépe orientovat v problematice dermatologických pacientů, dále seminář Hematologie v praxi a workshop Abdominální ultrasonografie psa.


23.09.2013

Máme pro Vás nové možnosti diagnostiky! HomeVet za svými pacienty jezdí i s přenosným ultrazvukem, proto již nemusíte nikam jezdit ani s Vaší fenečkou po porodu, s nemocným zvířetem čekat fronty v čekárně, než Vás vezmou na sono, vyšetříme Vám zvířátko přímo u Vás doma! Jsme rádi, že Vám jsme zase o krok blíže!


07.08.2013

V TV Metropol jsem hovořila o vlivu horkého počasí na naše mazlíčky i o tom, jak se účinně bránit. Záznam vysílání si můžete prohlédnout na http://www.metropol.cz/porady/lady-m/5581/ (30. minuta)


07.08.2013

Odjíždíte na dovolenou a nevíte, co se zvířátkem?

Máte během dne čas jen na kraťoučkou procházku? Přestože by si Váš pes zasloužil víc? Nebo se Vám ráno venčit nechce?

Víme, že mnoho majitelů svá zvířata miluje, ale zároveň jim nemůže dopřát tolik péče, kolik by si zasloužili. Ať již z časových důvodů, nebo díky odchodům do zaměstnání, odjezdům do ciziny apod.  

Proto Vám nabízíme nové služby: hlídání zvířátek (ve Vaší nebo naší domácnosti), venčení psů během dne, běhání se psy. K zvířátkům máme individuální přístup, protože víme, že každé má jiné potřeby. Zavolejte nám a domluvte si hlídání, které se bude Vašemu pejskovi líbit.

Seznamte se s nejlepšími kamarády Vašich  mazlíčků:

Janka      Iveta    Veronika       Petra     


07.08.2013

Dopřejte i Vy svému pejskovi masáž. Naučíme Vás, jak na to!

Pozitivní vliv masáží na lidi je znám již tisíce let. Stejně příznivé účinky mají masaže i na

nejlepšího přítele člověka. Naučit se základní techniky přitom není vůbec složité. Uvidíte,

že si Váš miláček bude masáž doslova užívat!

Proč jsou psí masáže tak prospěšné?

Pomáhají regenerovat starším nebo aktivním pejskům

Urychlují hojení a působí preventivně proti zranění, například při sportování.

Zkracují rekonvalescenci ze zranění měkkých tkání a pomáhají psům s chronickými

problémy. Umožňují práci atrofovaným svalům, poskytují úlevu od bolesti svalů a

při svalových spasmech. Snižují bolest při artritídách a  dysplaziích! Napomáhají

ohebnosti kloubů a uvolňují napětí svalů, což je přínosné například u starších a

aktivních pejsků, velmi se doporučuje u agility.

Zlepšují zdraví vašeho psa

Masáže mají blahodárné účinky na stav kůže, srsti, dásní a zubů, zlepšují prokrvení

a podporují tok lymfy, urychlují odvádění metabolitů z organizmu a posilují imunitu.

Jsou příjemné

Při masáži se zvířátku do těla uvolňují endorfiny, což jsou látky, díky kterým se

bude cítit dobře.

Pejsek Vás bude milovat

Masáže navozují pocit bezpečí, zvyšují důvěru mezi majitelem a psem, který

uvykne na dotyky lidí. Masáže tak upevňují vztah mezi Vámi a Vaším psem.

Pozitivně ovlivňují psychiku a chování

Masáže psychicky uvolňují odstraňují problémy s chováním. Jsou vhodné u

agresivních a dominantních psů, dokáží zklidnit přiliš temperamentní pejsky.

Masaže uklidňují nervózní a hyperaktivní psy. Stydliví a submisivní psi se po nich

cítí jistější. Pes se také dokáže více soustředit, zrychlí se učenlivost.

Kdy mohou masáže nejvíce pomoci?

Masáže mohu jednoznačně doporučit při rekonvalescenci po úrazech, před a

po operacích, při bolestivosti svalů, u stresovaných pejsků, u starších jedinců,

u aktivních a sportovně vytížených psů, u pejsků agresivních, hyperaktivních

či s jiným problematickým chováním. Samozřejmě ale můžete svého pejska

masírovat, kdykoliv mu chcete udělat radost.

Kdy masáže neprovádět?

Masáž bychom neměli provádět u pejsků, trpících akutním zánětlivým nebo

infekčním onemocněním, kožním onemocněním, u psů s horečkou, s otevřenou

ránou a u psů s nataženým svalem.

Jak se mohu masáže naučit?

Není to nic složitého. Základní techniky Vás naučíme během hodinové konzultace

přímo u Vás doma. Cena je 800 Kč.


04.08.2013

Vypracovali jsme pro Vás žebříček nejdoporučovanějších krmiv pro psy (suché granule)

Zde jsou vítězné značky, dostupné i v ČR:

Taste of the wild

Granule pro psy Taste of the Wild vyrábí americká firma Diamond Pet Product. Granule jsou uvedeny na seznamu Whole Dog Journal - TOP DRY FOODS 2013. V nezávislém srovnavači DOG FOOD ANALYSIS a DOG FOOD ADVISOR obdržely nejvyšší hodnocení.

 

  • Grain Free - žádné obiloviny, žádné vedlejší produkty, pouze přírodní receptury s vitamíny a minerály pro dokonalou výživu, zdraví a vitalitu.

  • Různorodé zdroje živočišných bílkovin - základní stavební kameny pro zdravé tělo.

  • Podpora trávení - sušený kořen čekanky, Enterococcus faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus vše společně, pro podporu zdravého zažívacího traktu.

  • Antioxidanty - chrání před volnými radikály. Ovoce a zelenina poskytují přírodní a dokonalý zdroj antioxidantů pro optimální buněčné zdraví. 

  • Sladké brambory - bohaté na vlákninu, vitamíny A a C, železo, vápník a betakaroten. Ideální komplex sacharidů pro energii po celý den.

  • Chelátové minerály - snadná absorpce pro optimální minerální výživu.

 

Orijen

Bohatý obsah proteinů, omezené množství sacharidů a zcela bez obilovin. Krmivo ORIJEN se charakterizuje nejvyšším obsahem čerstvého masa a tím se liší od běžných komerčních krmiv. Například neobsahuje nevhodné obiloviny s vysokým glykemickým indexem a rostlinné proteiny, které se jednoduše nenachází v přirozené stravě.

Aby krmivo ORIJEN napodobilo přirozenou stravu, charakterizuje se rozmanitostí masa včetně čerstvého kuřecího a krůtího masa z volně chovanách kuřat a krůt, čerstvých celých vajec, červeného masa a sladkovodních a mořských ryb. Všechny tyto suroviny jsou v Biologicky Vhodném poměru 80% masa, 20% ovoce a zeleniny a 0% obilovin (80.20.0.)

Biologicky vhodný Orijen napodobuje stravu, se kterou by se psi a kočky setkali ve volné přírodě a pro kterou je matka Příroda vyvinula. Svým složením prospívá špičkovému zdraví vašeho psa nebo kočky a to jak fyzickému tak duševnímu.

 

Další vhodné značky: Eukanuba, Acana, Royal canin

Alternativa za přijatelnější cenu: K9, Purina ProPlan, Chicopee, Dog Chow


02.08.2013

Sezona klíšťat a blech je tu!

VYUŽIJTE NAŠÍ AKČNÍ NABÍDKY NA ANTIPARAZITIKA A CHRAŇTE SVÉ MAZLÍČKY PO CELOU SEZÓNU!


KILTIX obojek pro psy

 


- Účinný proti nejčastěji se vyskytujícím druhům klíšťat u psů
- Plně účinný již 24 hodin po nasaze
- Dlouhodobě účinný po celou klíšťovou sezónu − až 7 měsíců
- Nejdéle působící obojek proti blechám

- Výborná lokální a celková snášenlivost
- Účinné látky zůstávají na srsti zvířete, nevstřebávají se do krve - žádné poškození ledvin nebo jater
- Sterilizace samiček klíšťat zaručuje další snižování výskytu klíšťat v prostředí
- Bezpečný i pro štěňata od 3 měsíců věku

AKCE U NÁS: Obojek pro malé psy (38 cm) 380 Kč-běžná cena 452 Kč,  pro střední psy (53cm) 430 Kč-bežná cena 488Kč, pro velké psy (70cm) 480 Kč-běžná cena 532 Kč.

 

 

SCALIBOR obojek pro psy

 

-Prevence proti klíšťatům po dobu 6ti měsíců

-Prevence proti blechám po dobu 4 měsíců

-Prevence sání krve pakomárem přenášejícím původce leishmaniozy po dobu 5-6 měsíců, vhodné před cestou na jih

-Prevence sání krve dospělými komáry po dobu 6 měsíců

-Koupání ve vodě účinnost nesnižuje

-U štěňat od 7týdnů

- "Nesmrdí"

AKCE U NÁS: Obojek pro malé a střední psy (48 cm) 394 Kč-běžná cena 450 Kč,  pro velké psy (65cm) 434Kč-běžná cena 484 Kč.

 

 

DUOWIN CONTACT spot on pro psy - Výborně účinný, HomeVet doporučuje!

 

-Obsahuje jako jediný na trhu kombinaci permetrinu a pyriproxyfenu. Permetrin je znám svým repelentním účinkem, tzn., že klíště je odpuzeno ještě předtím než se stačí přisát. Tím se zásadně liší od nejběžnějších preparátů, u kterých většinou klíště saje krev psa a umírá až poté. To již však může být pozdě, jelikož mohlo dojít k přenosu různých infekčních onemocnění z klíštěte na psa, tak jak se tomu může stát i u lidí

-Další složka pyriproxyfen spolehlivě hubí vajíčka a larvy blech. To je velmi důležité, protože usmrtit jen dospělou blechu nestačí, pokud již nakladla svých běžných 50 vajíček denně. Je třeba vývojový cyklus blechy zcela přerušit, vždyť jedna jediná blecha je schopná naklást za celý svůj život 2000 vajíček, způsobuje alergie nebo přenáší tasemnici

-Duowin Contact se postará o vše a Vy máte jistotu, že jste pro svého psa udělali v oblasti ochrany proti klíšťatům, blechám a jejím vývojovým stádiím maximum

AKCE U NÁS: Pipeta pro malé psy do 7,5 kg 120 Kč - bežná cena 148Kč, pipeta pro střední psy 7,5-15kg naše cena 142Kč - bežná cena 178Kč, pipeta pro psy nad 15kg 205Kč - bežná cena 222Kč.
Na těžší psy se běžně kombinují různé velikosti pipet

 

Activyl Tick Plus pipeta pro psy

 

– 1 dávka aplikovaná přímo na kůži chrání psa před blechami a různými druhy klíšťat 3 – 5 týdnů.

–  Účinná látka parazity nejen usmrcuje, ale také je odpuzuje (má repelentní účinek).

– Přípravek obsahuje inovovanou formuli, která působí proti blechám bioaktivně, čímž usmrtí blechu zevnitř.
     => Tento způsob je šetrný vůči okolnímu prostředí.

 V nabídce pro 4 různé váhové kategorie:

– 5 – 10 kg

– 10 – 20 kg

– 20 – 40 kg

– 40 – 60 kg

AKCE: zakoupíte-li u nás pět antiparazitických pipet Activyl, dostanete od nás šestou zdarma.

6 ks pipet Activyl Tick Plus = ochrana Vašeho psa před klíšťaty a blechami od jara do podzimu.

 

 

FLEVOX 50 mg roztok pro nakapání na kůži - spot on pro kočku

Fipronilum

-Pomáhá

při napadení blechami a klíšťaty

-U koťat od 8mi týdnů a vážících více než 1 kg

-Insekticidní účinek proti novému napadení dospělými blechami přetrvává po dobu 4 týdnů, blechy po napadení zvířete jsou zabity během 48 hodin

-Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie alergie na bleší kousnutí (FAD - Flea Allergy Dermatitis), pokud toto onemocnění bylo dříve diagnostikováno veterinárním lékařem

-Přípravek má přetrvávající akaricidní účinek proti klíšťatům (Rhipicephalus sanguineus a Dermacentor reticulatus) po dobu 1 týdne

-V případě, že jsou klíšťata Dermacentor reticulatus na zvířeti přítomna v době, kdy je přípravek aplikován, nemusí být všechna klíšťata zabita během prvních 48 hodin ale během prvního týdne po aplikaci.

-Účinný po celou dobu 1 měsíce proti klíšťatům a dospělým blechám, proti vajíčkům a larvám blech zůstává účinný 2 měsíce.

NAŠE CENA 120Kč, AKCE 5+1 ZDARMA


25.07.2013

I díky Vám jsme mohli přispět 1000 Kč pro děti v mateřské školce v Horoušánech.. Pro děti klientů máme nově dárek - publikace z cyklu Pomáhejme dětem, aby více četly!, určené pro děti od5ti do 8mi let. Přihlaste se o dárek při návštěvě HomeVetu u Vás doma!


04.06.2013

Jelikož se blíží léto a s ním i doba dovolené a odjezdů do ciziny, připravujeme pro Vás novou službu - venčení a hlídání Vašich pejsků. Sledujte naše novinky a brzy se dozvíte více. 


29.05.2013

Nově jsme upravili čas pro Vaše telefonické objednávky. Volejte 7 dní v týdnu od 8 ráno až do 8 hodiny večer. Kdykoliv můžete k objednání využít i náš email. Těšíme se na Vaše zavolání.


10.05.2013

Ke všem 1,5kg balením krmiva Hills Small and Miniature dostanete pláštěnku
pro pejska. Bude nalepena přímo na obalu jako bonus pro zákazníka.


09.05.2013

Zlevnili jsme pro Vás očkování kočky a psa proti vzteklině.. z původních 230 Kč na 200 Kč. Připravujeme také akci na antiparazitika (obojky a pipety proti klíšťatům a blechám), budeme Vás informovat zde.


22.03.2013

 

Pohlavní život koček a kastrace

 

Ve společnosti stále přetrvávají předsudky, že kastrace kočkám škodí. Není to pravda, protože jim naopak může prodloužit život…

 Proč kastrovat?

Jedná se o běžný a bezpečný chirurgický úkon, kterým se sníží riziko mnoha onemocnění. Pro kočky je například velmi nebezpečná nákaza tzv. kočičí leukémií (FIV), která se přenáší slinami. Když se toulají a dovádějí s ostatními kočkami, pravděpodobnost poranění a přenosu infekce slinami je velká. Vykastrovaní jedinci mají menší potřebu se toulat a prát, čímž se pravděpodobnost přenosu FIV sníží.

 

 

 

 Důležitým důvodem pro kastraci je neplánované zabřeznutí kočky a smutný osud nechtěných potomků. Kočka je extrémně plodné zvíře. Může mít až tři vrhy koťat za rok, každý většinou po 4-6ti koťatech, někdy i po 10ti. Statisticky polovina z těchto koťat budou zase samice, které jsou schopny již od devátého měsíce mít potomky. Ve druhém roce tak můžeme mít 100, ve třetím dokonce 800 přímých potomků od této jedné kočky. Najít každý rok domov tolika koťatům představuje problém. Nejčastěji končí koťata v útulku nebo ještě hůře – pod koly aut.

 

 

 A v neposlední řadě je dobrým důvodem pro kastraci i psychická pohoda zvířete. Zodpovědnému majiteli záleží na spokojenosti a vyrovnanosti svého mazlíčka. Kočka, která je chovaná v bytě a prožívá pravidelné říje, je dlouhodobě sexuálně nevybitá a v důsledku toho může být nervózní a nespokojená.

Kastrace „holek“

Tvrzení, že kočka musí mít alespoň jednou za život koťata, je nesmyslné. Naopak březost a četné porody kočku vysilují. Kastrací se vyloučí riziko rakoviny vaječníků a zánětů dělohy a výrazně se sníží pravděpodobnost onemocnění rakovinou mléčné žlázy. Kastrace kočky není drahá záležitost, u nás stojí cca 1300 Kč, záleží na hmotnosti zvířete, použitém druhu anestezie apod. Rána se kočkám hojí déle, než kocourům.

 

Kastrace „kluků“

Kastrovaní kocouři se dožívají vyššího věku díky tomu, že nejsou ovládáni sexuálním pudem a nehrozí jim úrazy z dobrodružných milostných výprav. Život s kastrovaným kocourem je snesitelnější i pro majitele. Kastráti již neznačkují své teritorium močí, nejsou tak agresivní. Cena kastrace kocoura je u nás cca 700 Kč.

 

 

 

Po operaci se kočky chovají stejně jako dříve mimo období říje.  Přestane je trápit sexuální neuspokojení, protože zmizí sexuální pudy. U dominantních kocourů, kteří si svá teritoria hájili za každou cenu, může agresivita po kastraci úplně vymizet. Není také dokázáno, že by se kastrací snížila inteligence koček. Naopak, častějším kontaktem s člověkem jsou ochotnější naučit se novým dovednostem.

Kočičí antikoncepce

Používá se například přípravek Covinan obsahující účinnou látku proligeston. Aplikuje se v klidovém období pohlavního života kočky. Většinou první injekci veterinář podává od listopadu do konce ledna. Protože kočka patří mezi polyestrická zvířata, což znamená, že od jara do podzimu může mít říji prakticky kdykoliv, je v ostatním období nevhodné zasahovat do její hormonální rovnováhy. Hrozí nebezpečí, že by byl preparát podán již březí kočce, což by mohlo znamenat vážné komplikace pro průběh březosti a porod.

 Covinan se podává ve schématu čtyř dávek, kdy po první injekci následuje druhá po třech měsících, třetí po čtyřech a čtvrtá po pěti měsících. Poté se doporučuje nechat proběhnout alespoň jenou říji.

 

 

 Po aplikaci první dávky je také možno provést kastraci, pokud se nejedná o chovnou kočku. Výhodou těchto preparátů je jejich nízká cena, nevýhodou nežádoucí účinky. Pravděpodobnost vzniku nežádoucích účinků se zvyšuje s četností injekčního ošetření. Patří mezi ně zánět dělohy, nádory ml. Žlázy a dělohy, cukrovka, obezita a poruchy funkce ledvin.  

 Co vše zvládne udělat veterinář do domu? Při veterinárním ošetření u Vás v bytě můžeme ošetřit Vaší kočičku antikoncepčním přípravkem Covinan. Stejně tak můžeme ošetřit i fenu tímto přípravkem v případě falešní březosti.

 Pokud je třeba kastrace koček, veterinární výjezdy k Vám domů Homevet Vám zajistí převoz Vašeho zvířátka, následnou kastraci na veterinární klinice a dovoz již probuzené kočky zpátky k Vám domů. Cena se pohybuje kolem 1300 Kč.

 Kastraci kocoura je možno provést přímo u Vás doma nebo na veterinární klinice, záleží na přání klienta.  Kastrace kocoura stojí 700 Kč.

 


02.03.2013

Střípky ze stáže v Řecku

V srpnu 2012 jsem absolvovala stáž na menší veterinární klinice na řeckém ostrově Skiathos. Personál kliniky byl komorní, ale neuvěřitelně milý: doktorka Kalliopo a její bratr Theoklitos. Měla jsem možnost přihlížet jejich jednání s klienty a ač řecky rozumím jen omezeně, trpělivě mi v průběhu vše překládali do angličtiny.

„Potkáváš často zanedbaná zvířata?“ ptali se. Já, zvyklá na bezproblémové mazlíčky, kterým se od majitelů dostává nejlepší péče, jsem  byla touto otázkou překvapena. „Tady v Řecku lidé o zvířata nepečují.“ Musela jsem si připustit, že nemocná zvířata jsou v této zemi na každém rohu. Kulhající psi bez majitelů, kočka s obrovským nádorem na nose… pár osamělých zanedbaných zvířat jsem tu také zahlédla.

Byla to lačná výměna názorů a nekonečných dotazů ohledně pacientů, majitelů a všeho kolem veterinární medicíny v obou státech – Řecku i České Republice. „Ale když už se Řekové o svá zvířata starají, tak se starají pořádně!“  omlouval poněkud skličující skutečnosti doktor. V zápětí přišel do ordinace osvalený mladý muž s neméně osvaleným americkým stafordem s kupírovanýma ušima.  V Řecku je kult těla zásadní, ne nadarmo se zdejší muži i ženy trápí v posilovnách, aby pak ohromovali na pláži. A stejně tomu tak je i u jejich zvířecích miláčků. Smutně jsem si při pohledu na osvaleného psa na váze a spokojeného majitele uvědomila, jak svou povrchnost přenášejí i na němé tváře. Doktorka dodala, že za vším stojí anabolika a speciální strava pro psy. Kupírování uší z jiného, než zdravotního důvodu je v Řecku, stejně jako u nás, zakázáno. Není tam ale výjimkou, že je místní veterináři provádějí, za vším stojí strach ze ztráty klienta a finanční stránka věci.

K práci řeckých veterinářů patří i kosmetická úprava a stříhání psů :-)

Zajímavý je i přístup k antibiotické politice. V Řecku se k antibiotikům může dostat prakticky každý, i bez medicínského vzdělání. Jelikož hrozí riziko rezistence bakterií k antibiotikům (jinými slovy – nadmírou nesprávného užívání antibiotika mohou přestat působit, a to i na lidi). Naprosto běžní byli v Řecku klienti, kteří svému psovi dávali nesprávně antibiotika, prakticky každý měsíc, bez porady s lékařem.  Veterináři si pak již nevěděli rady, protože většina běžně používaných antibiotik byla v těchto případech již bez účinku.  Jelikož jsou tito veterináři na Skiathosu jediní, mohou zkusit léčbu některé nemoci bez zbytečných antibiotik a nemusí mít strach, že klienti odejdou ke konkurenci. Protože prakticky jsou antibiotika to jediné, co klienti chtějí.

Studium veterinárního lékařství trvá v Řecku o rok méně, než v naší vlasti, tedy 5 let. Po ukončení univerzity ovšem nečekejte, že seženete zaměstnání, kde budete finančně ohodnoceni. A tak po náročné škole musí mladí veterináři ještě pracovat úplně zadarmo do té doby, než budou schopni si otevřít vlastní provozovnu. Není divu, že jich mnoho odchází do zahraničí, zejména do Velké Británie.

Co mne ale zaujalo, bylo nadšení těchto dvou mladých veterinářů, kteří si i přes nedostatek financí a krizi otevřeli v listopadu 2011 tuto kliniku. Ne, že by pocházeli ze Skiathosu, naopak. Ale vycítili příležitost na ostrově s dvěma tisíci stálými obyvateli, jež se v létě rozrostou na 100 000. Do té doby tu veterina nebyla žádná.

Pohled na vchod do veteriny

Když vejdete do hlavní místnosti, zjistíte, že toto je vedle čekárny podstatnou a jedinou místností na klinice. Uprostřed vyšetřovací stůl, který slouží v časech operací i jako operační, v rohu stůl s počítačem. Zapsané a uložené anamnézy byste v něm ale hledali marně. Vůbec mám tak nějak pocit, že se anamnéza (neboli důležitá historie k jednotlivým pacientům), vynechává nebo zúží na pár základních otázek. V rohu místnosti byly tři obrovské klece a mnoho přepravek. Snad hospitalizace.

Kolem vyšetřovacího stolu se motala Balerínka – kočka, kterou našli sraženou autem, ležící na ulici. Zachránili ji. Pouze šestitýdenní koťátko tak již absolvovalo operaci kýly a mělo zlomenou nožičku fixovanou v sádře. Balerínka se stala jakýmsi maskotem této kliniky a chodili jí hladit a krmit i lidé z okolí. Další nalezenec v kleci v rohu, kterého zachránili, byla kočka s nádorem na spodní čelisti. Po amputaci má již čile k světu a je velmi přítulná a vděčná. K obyvatelům této místnosti patřila i hluchá starší kočička a několik koťat, z nichž se jednomu muselo bohužel odoperovat velmi nemocné oko.

Balerínka - kočka se zlomenou nožkou po autonehodě

Pro nalezená a zachráněná štěňátka velmi dobře funguje místní útulek, kam jsou následně přemístěna.   Mnoho turistů si také odváží zvířata do své vlasti, po Evropské Unii to není problém, stačí čip, pas a očkování (samozřejmě záleží na konkrétním státu).

„We bought this just for 4000 euro,“  chlubil se mi Theo nad inhalačním přístrojem, zároveň ale v zápětí dodal, že přístroj nepoužívají, protože by to nesmírně prodražilo cenu operace.

 

Vraťme se ale k tomu pozitivnímu, co jsem si ze stáže odnesla. Kromě odlišných vyšetřovacích postupů a rozmanitých možností terapie v podstatě podobných problémů jako u nás jsem byla nadšena přístupem – jak ke klientům, tak ke zvířatům. Je vidět, že oba mají zvířata velmi rádi. Uprostřed vyšetřování se s pejskem pomazlí, vlídně na něj promluví apod. Doktorka se při komunikaci s klienty neustále upřímně usmívala.

 

Pomocník a snad budoucí veterinář :-)

A tak si odnáším nejen papír, popsaný používanými léky a inspirací, ale i zajímavé zážitky a přátelství těchto dvou skvělých lidí.


23.02.2013

I čtyřnozí mají noviny

Majitelé by svým miláčkům měli dopřát co nejvíce příležitostí, aby mohli používat svůj nos. Hledání a stopování je prý dobrou možností léčby hyperaktivity, která se jinak projevuje i častým štěkáním. Značkují převážně samci. Nadřazený pes bude vždy „přepisovat“ psa v nižším postavení.

 

 

  I některé dominantnější psí feny značkují. Samice u toho nemá nohu tak vysoko jako pes, protože ji zvedá lehce přičapnutá. Štěňata nemají potřebu se takto „podepisovat“. „Kdyby se o to snažila, dostala by patrně za uši od dominantního samce. Poznal by totiž, že v jejich značce chybí testosteron. Když se v těle mláděte poprvé objeví, pes se naučí značkovat téměř automaticky, i když tu samozřejmě hraje roli i napodobování. Nenaučí se to jen submisivní jedinci,“ tvrdí Vyplelová.

 Ti ostatní se dokážou o fenu utkat. Právě ona je často důvodem, proč se psi skutečně poperou, podobně jako o žrádlo či o hračku.

  Jak vypadají psí námluvy? Mohou trvat třeba celé hodiny a stejně nemusí ke krytí dojít. Po důkladném očichání následují různé tanečky, poskakování, uskakování a běhání. Připomíná to boj, ale objevuje se v něm i hodně infantilního chování. Jeho účelem je pravděpodobně to, aby se fena ujistila, že pes bude dobrým otcem.

 Pes se snaží fenu přimět ke hře – olizuje jí uši a hlavu. Většina hárajících fen přízeň psa opětuje, některé se zpočátku tváří odmítavě. Snaží se tak nápadníka vyprovokovat k větší aktivitě. To, že jsou připraveny ke krytí, dají jasně najevo: široce se rozkročí, prohnou hřbet a dají ocas na stranu. Pes na fenu někdy naskakuje nikoli zezadu, ale z boku.

 

 

 Pes ani věrnost neřeší. Během hárání, které trvá obvykle pět až šest dní, je fena schopna se pářit s více jedinci. Může se stát, že první otec nemusí být nakonec otcem štěňat, protože ho úspěšně překryl jeho rival. Anebo mohou být otcové oba. Čistě teoreticky může mít samice z jednoho vrhu šest štěňat a každé s jiným otcem. Důvod? Ejakulát psa vydrží v děloze a ve vejcovodech feny bez ztráty schopnosti oplodnit vajíčka po několik dnů, někdy až týden.

 

Pokračování příště. Zdroj: časopis Týden, 36/2012, foto: nasi-labradorsi.blog.cz, matings.webs.com


13.02.2013

Jak rozumět psům

Štěně už z dálky signalizuje dospělému psovi svou poddajnost. Pokud je dospělec duševně v pořádku, na štěňata ani feny obvykle neútočí.

Štěně se při setkání s dospělcem nejprve kouká jinam, odvrátí hlavu a odhalí tak hrdlo, jemně dospěláka šťouchne do krku anebo mu dokonce olizuje oči a koutky. Znamená to: „Jdu si tě skamarádit a vím, že jsi kápo. Nechci na tebe nic zkoušet, uznávám tě jako vůdce.“

Psi se někdy vzájemně čistí, ale dělají to jen zvířata, která se dobře znají. Pro podřízeného psa je to spíš prostředek, jak zklidnit situaci. Olizování je pozůstatek štěněčího instinktu – tím mládě kdysi vábilo matku, aby mu vyvrhla natrávenou potravu. „Podřízený pes se chová jako štěně a dominantního psa tak vyzývá k rodičovskému chování,“ píše se v knize Řeč psů (Roger Abrantes, 1997).

Psi štěkají, vrčí a vyjí, ale nejvíce komunikují výrazem tváře a postavením těla. Dá se z toho vyčíst jejich záměr i nálada.

Například ovčák se klidně může skamarádit s čivavou. Často k tomu ale nedojde, protože majitel malého psa takové přátelství předem zatrhne. „Když jsem potřebovala socializovat svou ovčandu, aby si zvykla na ostatní psy a byla v dospělosti bezproblémová, neměla jsem moc příležitostí. Kdokoli mě potkal, bral své psy hystericky do náruče, protože se bál, že je ten můj pokouše,“ říká Petra Vyplelová, cvičitelka psů, která má zároveň na České zemědělské univerzitě na starost výzkum chování psů.

 „Velký pes se naučí, že si musí dávat pozor. Pozná, kde a jak jsou malí psi zranitelní. Majitelé by měli umožnit psům, aby se seznámili a spřátelili. Jinak je ochuzují,“tvrdí Vyplelová. 

Očichávání zadku – pozdrav

 Psí seznamování je plné rituálů. Když se dva vítají, začínají velmi opatrným vzájemným očicháváním čenichů a pak genitálií. Jakkoli se to někomu může zdát nechutné, měli bychom jim to v klidu umožnit, protože je to naprosto přirozený akt jako náš pozdrav a podání ruky. Po tomto seznámení se psi většinou v klidu rozejdou nebo si začnou hrát, pokud jsou si blízcí věkem a postavením, nebo případné rozdílné postavení akceptují. Problém obvykle nastane, když jsou oba dominantní a mají potřebu poměřit, který z nich má navrch.

  A tak na sebe začnou vrčet a naježí se. Což znamená: „Jsem velký a nebojím se tě.   Raději uznej, že jsem silnější, a můžeme se rozejít. Nepouštěj se do mě, byl by to  boj.“ Většinou k němu vůbec nedojde, poměřování končí u hrozby. Vítězné body si  připíše ten, kdo méně štěkal různými tóny a méně vrčel, což je projev submisivních jedinců. Dále ten, kdo déle vydržel upřený pohled, což je u psů nejužívanější známka nadřazenosti.  Nebo ten, kdo na druhém psovi předvede kopulační pohyby, jež nemusí být sexuálně motivované, ale projevují nadřazenost. Na příští procházce může být výsledek zase opačný. Může k němu pomoci i zmíněné naježení, při němž se vizuálně zvětší objem těla. Je to takové machrování, kdo je mohutnější. V podoblasti hřbetu jsou navíc pravděpodobně umístěny pachové žlázy, které uvolňují chemický komunikační signál. Z pachu se mimo jiné psi dočtou i to, jaké je jejich soupeř v hierarchii dominance vysoko.

Možná právě proto se psi i „mimo lov“ válejí v páchnoucích látkách – maskují tak své skutečné postavení a hrají si na něco víc. Neznají značkové oblečení a luxusní hodinky, tak se místo toho porochní v mršině. Pak si alespoň na chvíli užívají privilegia vyššího postavení, protože neznámá „vůně“ přitahuje pozornost ostatních psů. Ti se pak dost často vyválejí ve stejném „podkladu“.

  Když po své potřebě kolem sebe zuřivě hrabou, neznamená to, že se snaží uklízet,  nýbrž je to další nástroj komunikace. Na tlapce mezi jednotlivými bříšky mají umístěné další pachové žlázy a díky nim na místě zanechávají také informaci, že tam byli a co jsou zač. Nejčastěji však své teritorium značkují močí. Z takového autogramu ostatní psi vyčtou, jestli potřebu na místě vykonalo štěně, dospělý pes, dominantní jedinec, a pokud to byla fenka, tak třeba i to, kdy začne hárat a jaký je její zdravotní stav.

Tyto vzkazy čtou rádi všichni psi.  Pokračování příště.

Zdroj: Časopis Týden, 36/2012, foto: muj-pes.cz


05.02.2013

Otevření nové veterinární kliniky

Pro léčbu komplikovaných a diagnosticky náročných případů a složitějších operací jsme navázali spolupráci s nejmodernější a špičkově vybavenou pražskou veterinární klinikou. Ta byla slavnostně otevřena 1.2.2013 na Praze 4 - Michli.

Více na www.veterina-michle.cz


Copyright 2013   Homevet.cz - Veterinář až k Vám domů               Kontakt: +420 725 297 641        koudelkova@homevet.cz